Kínai horoszkóp

Bíborcsillag horoszkóp - Rólad szól!

Fogantatási Naptár

Fogantatási horoszkóp

Rendezvényekre

Különleges jósdák, egyedi programok

Asztro-coach

Válaszd a jövőt! A sikerkulcs benned van!

Napi Tarot Üzenet

Minden napi Tarot

üzeneted - katt ide!

Vissza a témákhoz

Feng Shui Fórum

#1853 :: Nora, Föszerkesztö író, 2017-04-04 09:35:00
Ez a hozzászólás válasz #1852 sorszámú üzenetére, amit 2017-03-31 10:20:00-kor írt.
Kedves tömcse!

Elsősorban és extra gyorsan költözést.

Tudom... "bár ilyen egyszerű lenne..." - gondolod most.

Azonban, kérlek, tűnődj el az alábbiakon:
- mit vagy hajlandó megtenni azért, hogy jobbá váljon az életed?
- mit vagy hajlandó megtenni azért, hogy a gyermekeid ne betegeskedjenek annyit, mint most?
- mit vagy hajlandó megtenni azért, hogy ne penészes falak között nőjenek fel olyan korban, amikor az egészségük megromlása az egész életük hátralévő részét erőteljesen befolyásolhatja? (penészes falak > allergiás eredetű szénanátha és asztma kiváltó oka lehet)
- mit vagy hajlandó megtenni azért, hogy a pénzedet gyógyszerek helyett mondjuk egy nagyobb biztonságot nyújtó lakóhelyre költsd el?

Amit elköltesz gyógyszerekre (és pénzért vásárolt szenvedésre, betegeskedésre!), azt elkölthetnéd egy minőségileg jobb albérletre. Számold ki, mennyit emészt fel a betegeskedés és a gyógykezelés. Milyen körülmények közé tudnál költözni, ha ezt a pénzt egy jobb albérletre költenéd el, és bónuszként a gyerekek nem lennének betegek.
Mennyit veszítesz azzal, hogy Te is beteg vagy? És hasznos tevékenység helyett az ágyat nyomod?

Hová tedd a gyógyszereket? Alapvetően a Feng Shui elvi alapján a gyógyszereknek nincs helyük az otthonainkban. Gyakorlatilag bárhová teheted, ugyanakkor legyen zárt dobozban, szem elől teljesen elrejtve. Sok helyütt írják, hogy jó a gyógyszert az egészség területén tartani, - én ezzel nem értek egyet. Azon az életterületen érdemes ÁTMENETILEG tárolni, amely az adott pillanatban nem tölt be kiemelt szerepet, nem akarjuk fejleszteni, jelentősen átalakítani.
A Calabash (Longenaria Sicerarea) egy tökfajta, melyet Kínában Wu-Lu-nak neveznek. Az egészség és a hosszú élet szimbóluma. Régen az orvosláshoz alkalmazott gyógyfüveket, gyógyszereket tartották benne. Ha beteg lett valaki, akkor calabash-t helyeztek közvetlenül az ágya mellé, vagy a beteg szobájának ajtajához. Úgy tartották, összegyűjti a negatív energiákat és nem engedi többé szabadon azokat. A calabash-t - amennyiben a körülmények engedték - házon kívül tárolták.

Szép estét!

Nóra
www.szatmarinora.hu
#1852 :: tomcse, 2017-03-31 10:20:00
Kedves Nóra!
A tanácsod szeretném kérni. Az utóbbi időben (1-1,5 év) nagyon sokat betegeskedünk, főleg a gyerekek (5 éves fiú és 7 hónapos lány), orvostól orvosig járunk, már a pici is köhög 3 hete, nem akar múlni, a gyermekorvos is tanácstalan. Ebből adódóan rengeteg gyógyszer van a lakásban (albérlet). Szerinted hol lenne a legmegfelelőbb tárolni őket, melyik területen/égtájon? Hogyan tudnék segíteni az egészség területen? A lakás sajnos elég szűkös, változtatásra nem igazán van lehetőség (felnőtt háló és nappali ugyanaz. Ami valójában a nappali lehetne és egyben a lakás közepe, ott található a hűtő, asztal székekkel, szennyestartó, orvosságok, ékszerek, némi könyvek, alkalomadtán ruhaszárító.)
Az egészség terület a 2 négyzetméteres fürdőszobára esik, az egyik leghidegebb pont, a falak szinte állandóan bepenészednek.
Mit tudnál tanácsolni?
Köszönettel, tömcse
#1851 :: Nora, Föszerkesztö író, 2017-01-23 12:13:00
Ez a hozzászólás válasz #1850 sorszámú üzenetére, amit 2017-01-22 10:41:00-kor írt.
Kedves andreawm!

Igen, lehetséges. Az alapvetően jól működő energetika (durva) megbontása járhat ilyen hatással.

:-(

Nóra
#1850 :: andreawm, 2017-01-22 10:41:00
Kedves Nóra!

Létezik, hogy egy teljes házfelújítást követően szinte az egész életünk összeomlik? Úgy érezzük, zuhanunk a lejtőn, pedig ezt megelőzően teljesen rendben voltunk. Lehet ennek a két dolognak összefüggése? Feng Shui segíthet? Ha eljönnél, tudnál tanácsot adni?

Egy szomorú nő, asszony :-(
#1849 :: Nora, Föszerkesztö író, 2016-12-08 07:03:00
Tudtátok, hogy a NARANCSSÁRGA SZÍN a FENG SHUI tana szerint:
- Az energia, az életerő, a természetesség megtestesítője
- A szellem és test serkentője
- Segít legyűrni a belső félelmeket, a szorongást
- Erősíti az önbizalmat
- Legyőzhetővé teszi a félénkséget
Helye elsősorban a dolgozószobában és a tanulószobában van, emellett a feng shui elvei - azaz az elemek és emberi tényezők figyelembe vételével - kell alkalmazni.
Nagyon jó hatással van az egyenletes teljesítmény elérésére, ruhánkon is jelenjen meg.
#1848 :: Nora, Föszerkesztö író, 2016-03-30 11:19:00
Ez a hozzászólás válasz #1847 sorszámú üzenetére, amit 2016-02-08 08:15:00-kor írt.
Szia,

van, a Feng Shui menüpontban fellelhető :-)

Jó éjt!
#1847 :: rina1958, 2016-02-08 08:15:00
Kedves Nóra!

Nálatok van havi vagy éves Repülőcsillag előrejelzés? Vagy csak én nem találom?

Köszi!
#1846 :: Nora, Föszerkesztö író, 2015-04-06 07:10:00
Ez a hozzászólás válasz #1845 sorszámú üzenetére, amit 2015-04-06 01:07:00-kor írt.
Kedves Csilla,

mind a kettő hiteles, - attól függ, hogy Bagua térkép alapján határozzuk meg az életterületeket, vagy az Iránytű Iskolát alkalmazzuk, netán... a Repülő csillagokat is figyelembe vesszük-e.

Szép estét,

Nóra
#1845 :: Wales, 2015-04-06 01:07:00
Mar elkuldtem egy levelet de elfelejtettem megemliteni hogy mi alapjan tajoljuk a hazat ? A bagua terkep a bejarati ajtot eszaki resznek tajolja be de a bejarat ajtonk Kelet-i iranyba nez. Akkor melyik a hiteles ?
#1844 :: Wales, 2015-04-06 00:55:00
Kedves Nora, A gua szam illetve a bagua terkeppel kapcsolatban szeretnek kerdezni. 8 as a gua szamom es olvastam a jo es rossz iranyokrol a hazban . Egy teljesen szabalyos teglalap alaku hazban lakom aminek a bejarati ajtaja majdnam a haz elulso falanak a kozepen van . Az en haloszobam a haz bal oldalanak a hatso feleben van amit en ugy ertelmeztem a bagua terkep alapjan hogy a legrosszabb terulet nekem. A tanacsat szeretnem kerni hogy hogyan lehet meghatarozni pontosan a jo es rossz iranyokat a hazban a terkep segitsegevel.
Elore is koszonom a segitseget .
Udvozlettel, Csilla
#1843 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-10-26 12:06:00
A nap Feng Shui tippje:

a kúszónövényeket tartsd karban úgy, hogy visszametszed azokat.
Ne hagyd, hogy túlzottan "átöleljék", így pedig elszorítsák életed egyes területeit, - tulajdonképpen így akadályozva a szabad energiaáramlást.
#1842 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-08-28 02:16:00
Ez a hozzászólás válasz #1840 sorszámú üzenetére, amit 2014-08-23 19:19:00-kor írt.
Kedves dushy,

nem tudom, mivel nem látom. Ha az egész egy tető alatt van, akkor az első ajtó, ha nem, akkor a belső.

Szép napot.
#1840 :: , 2014-08-23 19:19:00
Ez a hozzászólás válasz #1836 sorszámú üzenetére, amit 2014-06-19 05:28:00-kor írt.
Kedves Nóra!
Az említett utólag épített terasz egy tetõ alá lett hozva a házzal, és ahol be fogunk lépni a ház szélfogó részébe, az a teraszajtó. Innen vezet tovább egy másik ajtó a lakórészbe. (Ez a lakórészbe vezetõ ajtó volt régen a bejárati ajtó -- amíg meg nem épült a terasz.)
Tehát most az az ajtó számít fõbejáratnak, ahol bejutok a kis elõszobába (szélfogó)?
Segítségedet elõre is köszönöm: dushy
#1839 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-08-17 02:41:00
Ez a hozzászólás válasz #1838 sorszámú üzenetére, amit 2014-08-14 20:47:00-kor írt.
Kedves dushy,

nem egészen értem. Az a főbejárat - valószínűsíthetően -, ami (hozzávetőleg) egy síkban van a tető végével.

Szép napot!

Nóra
#1838 :: dushyyy, 2014-08-14 20:47:00
Ez a hozzászólás válasz #1836 sorszámú üzenetére, amit 2014-06-19 05:28:00-kor írt.
Kedves Nóra!
Az említett utólag épített terasz egy tetõ alá lett hozva a házzal, és ahol be fogunk lépni a ház szélfogó részébe, az a teraszajtó. Innen vezet tovább egy másik ajtó a lakórészbe. (Ez a lakórészbe vezetõ ajtó volt régen a bejárati ajtó -- amíg meg nem épült a terasz.)
Tehát most az az ajtó számít fõbejáratnak, ahol bejutok a kis elõszobába (szélfogó)?
Segítségedet elõre is köszönöm: dushy
#1837 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-06-19 05:29:00
Ez a hozzászólás válasz #1835 sorszámú üzenetére, amit 2014-05-19 12:10:00-kor írt.
Kedves Kitti,

attól függ, hogy milyen arányok vannak az adott oldalon. Így lehet többlet (igen, van ilyen), és lehet hiány.

Nóra
#1836 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-06-19 05:28:00
Ez a hozzászólás válasz #1834 sorszámú üzenetére, amit 2014-05-14 07:39:00-kor írt.
Kedves dushy,

ez attól függ, mi van egy tető alatt, továbbá nem mellékesen attól, mit használtok bejáratnak. Sokan szeretik a főbejárat lényegét lekicsinyíteni és mellékesnek vélni, pedig nem az.
#1835 :: Kitti879, 2014-05-19 12:10:00
Kedves Nóra!
Köszönöm válaszod! Igen tudom, ez csak elõsegíthet, de rajtunk múlik. Csak mivel a mandarin kacsa a hûség szimbóluma, ezért szeretném neki ajándékozni, hogy ha ránéz, eszébe jusson, hogy megéri-e mindent eldobni, hogy a hûség eszébe jusson, de ha 10 vagy akár csak 5%, attól is függ ki miben mennyire hisz, sokszor nem kevés :) Delfinnél külön kiemelték, hogy csak párosan, de a kacsánál nem, és mivel nem élünk együtt, ezért is kérdeztem, hogy egy pár két fele mindkettõnknél elegendõ-e vagy adjak neki is és magamnak is 1-1 párt.
Lenne egy másik kérdésem is. Ugye a bejárattól nézzük a bagua térképet. Egy ismerõsöm azzal jött, hogy nekem hiányom van karrier részen... de nekem az alaprajzom olyan, hogy, ha az ajtóhoz rakjuk a térkép alját, akkor jobb oldalon lent, a 6-os területen a térképen kívül lóg egy rész. Eddig csak kevés helyen olvastam, hogy nem csak hiány, de többlet is lehet a területeken, de ez nem lehet, hogy nekem többlet van, mint hiány? Úgy kéne elképzelni az alaprajzot, mint egy fektetett `L` betût, aminek a `lába` lefelé néz és a szára tetején (ha eredeti állásában értve van az `L`, fektetve bal széle a betûnek) helyezkedik el a bejárati ajtó. Én úgy gondoltam, hogy akkor lenne hiányom, ha az `L` lábán lenne az ajtó, mert akkor tényleg bal oldalon a terület egy része hiányozna. Létezhet akkor többlet, ahogy gondolom, vagy az ismerõsöm tudja jól? Köszönöm! :)
#1834 :: dushyyy, 2014-05-14 07:39:00
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!
Nemrég vettünk egy házat, és nem tudom, hogy melyik bejárat számít főbejáratnak, ugyanis a házhoz utólag építettek hozzá egy fedett teraszt. Most a teraszajtón keresztül lehet bejutni a házba egy kis előszobába, majd onnan a ház többi részébe. De eredetileg a terasz nem képezte részét a háznak.

Előre is köszönöm a segítséget!

dushy
#1833 :: dushyyy, 2014-05-14 07:20:00
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!
Nemrég vettünk egy házat, és nem tudom, hogy melyik bejárat számít főbejáratnak, ugyanis a házhoz utólag építettek hozzá egy fedett teraszt. Most a teraszajtón keresztül lehet bejutni a házba egy kis előszobába, majd onnan a ház többi részébe. De eredetileg a terasz nem képezte részét a háznak.

Előre is köszönöm a segítséget!

dushy
#1832 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-05-14 09:23:00
Ez a hozzászólás válasz #1830 sorszámú üzenetére, amit 2014-05-07 09:36:00-kor írt.
Kedves Kitti,

bevallom, fogós kérdést tettél fel, nem volt még dolgom azzal, hogy szétválasszak egy kacsapárt... vagy ne.

Ám, én mindenképpen ragaszkodnék ahhoz, hogy együtt maradjanak, hisz a hűség jelképei. A valós életben ez a madárfaj kitart a párja mellett élete végéig. Nem véletlenül kapcsolták hozzá azokat a jelzőket, amiket...

Ha magához a szimbólumhoz ragaszkodsz, akkor legyen neki is és neked is egy-egy pár.

Neked is elmondom, mert fontos: NEM a szimbólumok fogják megoldani a problémáitokat, hanem TI MAGATOK!
A szimbólum csak egy mellékes eszköz, ami inspirálhat, jó kedvre derít, kitartásra ösztökél, de nem a szimbólum gondolkodik, tervez, cselekszik, szeret, hisz, hanem TE.

Esetleg fogalmazhatok másképp: a szimbólum hozzátesz egy adott dologhoz 10 százalékot, a többi rajtad múlik.

Szép napot!

#1831 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-05-08 09:57:00
Ez a hozzászólás válasz #1828 sorszámú üzenetére, amit 2014-04-09 03:34:00-kor írt.
Kedves Cili,

inkább ne erőltesd rá senkire az akaratodat. Vagy érdekli, vagy nem, - erőszak árán csak még nagyobb lehet az elutasítás... az pedig akár konfliktust is szülhet köztetek. Ne akard inkább ezt :-)

Szép estét!
#1830 :: Kitti879, 2014-05-07 09:36:00
Kedves Nóra!
Én most ismerkedem a feng shui-val... de régóta nagy kedvencem a kacsapár. Nekem a párkapcsolatom eléggé rossz helyzetben van, de próbálunk mindent rendbehozni. Névnapjára szeretnék ajándékozni neki mandarin kacsát, De én úgy tudom ezeknek együtt kell lennie a szerelem területen. De érdekelne, hogy úgy mi történik vagy mi nem, ha egy párt `szétválasztanánk`, hogy egyik az õvé, másik az enyém (mivel nem lakunk együtt). Vagy ha egy egész párt ajándékoznék neki. Mert elég általános jelkép, hogyan erõsíthetné a MI kapcsolatunkat konkrétan (és nem úgy általánosságban a szerelmet? Pl. ha van (volt) egy harmadik is a kapcsolatban. Lehet bután fogalmaztam, de remélem a lényeg érthetõ, amit szeretnék kifejezni.
#1829 :: Kitti879, 2014-05-07 09:10:00
Kedves Nóra!
Én most ismerkedem a feng shui-val... de régóta nagy kedvencem a kacsapár. Nekem a párkapcsolatom eléggé rossz helyzetben van, de próbálunk mindent rendbehozni. Névnapjára szeretnék ajándékozni neki mandarin kacsát, De én úgy tudom ezeknek együtt kell lennie a szerelem területen. De érdekelne, hogy úgy mi történik vagy mi nem, ha egy párt `szétválasztanánk`, hogy egyik az õvé, másik az enyém (mivel nem lakunk együtt). Vagy ha egy egész párt ajándékoznék neki. Mert elég általános jelkép, hogyan erõsíthetné a MI kapcsolatunkat konkrétan (és nem úgy általánosságban a szerelmet? Pl. ha van (volt) egy harmadik is a kapcsolatban. Lehet bután fogalmaztam, de remélem a lényeg érthetõ, amit szeretnék kifejezni.
#1828 :: cili9, 2014-04-09 03:34:00
Kedves Nóra!

Régóta alkalmazom a Feng Shui-t, szeretem, bár nagyon nem mélyültem el benne.

Vajon hogyan tudnám a testvéremet a működés hasznosságáról meggyőzni, szerintem nála sokat jelentene az energiák megmozgatása

Köszönöm!

Cili
#1827 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-02-20 11:42:00
Ez a hozzászólás válasz #1826 sorszámú üzenetére, amit 2014-02-15 08:08:00-kor írt.
Kedves flr,

a Repülő Csillag módszert alig alkalmazom munkáim során, csak kifejezett kérésre. Ahhoz, hogy ennek szigorú figyelembevételével adjak tanácsot, ahhoz látnom kell a teljes alaprajzot - eredetit és tervezettet egyaránt. Ez sajnos itt nem megoldható, így felelőtlenség lenne bármit mondani.

Ajtóval szemben sose legyen.

Szép estét!
#1826 :: flr, 2014-02-15 08:08:00
Kedves Nóra!
arra szeretnék választ kapni, hogy a lépcsőt hová a legjobb elhelyezni a felújítandó házunkban, amit vettünk, a repülő csillag módszer alapján.
vagy legalább valamilyen támpontot szeretnék kapni, hogy mit vegyek figyelembe az elhelyezésnél.
210 fokot mértem a bejárati ajtónál, délnyugat 1 típusú ezek szerint a ház. mi, szülők mindketten 6-os gua számuak vagyunk, a gyermekünk 8. azt lenne jó tudni, hogyha teljes felújításon esik át a ház, akkor a 8.periódus repülő csillag ábrája vonatkozik rá, és ez alapján hová helyeznéd a lépcső feljárót. nagyon köszönöm a segítséget.
#1825 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-02-01 03:12:00
Ez a hozzászólás válasz #1824 sorszámú üzenetére, amit 2014-01-26 01:54:00-kor írt.
Kedves Lili,

a vélemények erről erősen megoszlanak, van, aki ellenzi, akad, aki nem. A virág - ha jól van tartva, táplálva - , akkor él lélegzik, energetizál, márpedig hálóban elsősorban alszunk.
Általában azt szoktam tanácsolni, hogy túl sok virág semmiképpen se legyen, ne legyen száraz, haldokló. Lehet cserepes vagy vágott.
A bambuszt a nyugalom szimbólumaként tartjuk számon, tehát jó ötlet lehet. Kaktuszt és aloét semmiképpen sem tennék erre a területre.
A fokföldi ibolya nyugtat és harmonizál.
Jellemzően zöld szobanövények esetén kereklevelűekre fókuszálj, tüskék nélkül.

Szép napot,

Nóra
#1824 :: Lilike1, 2014-01-26 01:54:00
Kedves Nóra, azt szeretném megkérdezni, hogy a hálószobába milyen virágot érdemes beállítani? Mi az ami nyugalmat áraszt? A szoba keleti tájolású, és az ágy sajnos mindkét oldalán ablak van. Ha ezek az információk fontosak egyáltalán :-)

Várom válaszodat, Lili
#1823 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-01-17 10:46:00
Ez a hozzászólás válasz #1822 sorszámú üzenetére, amit 2014-01-07 01:25:00-kor írt.
Kedves Andrea,

örülök :-)

Neked is Boldog újévet, úgy szoktam mondani, hogy "pont olyat, amit magadnak is kívánsz!".

Feng Shui: Állj! A Bágua térképes módszer (egyszerű, bejárati ajtóhoz viszonyít) és az égtájas módszer (Iránytű Iskola) eltérnek egymástól. Azt kellene eldönteni, melyiket szeretnéd használni.

Bagua térkép? Akkor a ház valódi bejáratához kell viszonyítani és gyakrabban használni azt!

Iránytű Iskola? Akkor az égtájaknak megfelelően kell meghatározni az egyes életterületeket. Ez esetben nem a bejárati ajtóhoz helyezzük a Bagua térkép északi oldalát.

Innen menjünk tovább a következő kérdéseddel.

Szép napot,

Nóra

#1822 :: palkoci2005, 2014-01-07 01:25:00
Kedves Nóra! Először is békés, boldog új évet kívánok Neked! Köszönöm az általad elkészített éves horoszkópot is, nagyon jól működik. A kérdésem az lenne, hogy amikor van egy ÉK-i hátsó bejárat, amit 90%-ban valóságos bejáratként használunk, valamint egy D-DNY-i főbejárat, amit csak másodsorban, talán télen többször használunk, melyik a mérvadó, ha a bágua térképet használom? Igazából amiben én hiszek, azok maguk az égtájak. Kérlek segíts, hogy mit tegyek. Köszönettel: Zelenyánszki Andrea
#1821 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-04-28 22:00:00
Ez a hozzászólás válasz #1819 sorszámú üzenetére, amit 2013-03-25 23:28:00-kor írt.
Kedves Relizabeth,

hány hónap van még hátra?
Ugyanis, nem biztos, hogy célszerû bizonyos dolgokat erõsíteni, fõleg, ha az kedvezõtlen helyen / területen van. Lehet, hogy többet ront vele, mint amennyit használ.

Nóra
#1820 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-03-28 10:06:00
Ez a hozzászólás válasz #1818 sorszámú üzenetére, amit 2013-03-17 22:34:00-kor írt.
Kedves Marika,

ezt a trükköt ingatlanok esetében szoktuk alkalmazni:

Van egy apró trükk, ami eddig sok pozitiv visszajelzést hozott: végy egy égõ piros színû borítékot, tegyél bele egy fém tárgyat a konyhából, egy fél maroknyi földet a kertbõl vagy egy cserépedénybõl, és egy pici darab fát (lehet bármilyen fa elemû tárgy, vagy eszközdarab), zárd le és dobd be egy gyors folyású folyóba (de tényleg gyorsba!). Ez tényleg mûködik!

Érdemes megerõsíteni a segítõkész emberek frontot és az anyagiak területét is.

Nóra
#1819 :: RElizabet, 2013-03-25 23:28:00
Ez a hozzászólás válasz #1817 sorszámú üzenetére, amit 2013-02-27 13:04:00-kor írt.
Kedves Nóra!
Sajnos nem jártam sikerrel! A tulaj szinte kinevetett, hogy õ már rengeteg helyen lakott mindíg más és más körülmények között és hogy õket ez soha nem befolyásólta..... :( igy nem maradt más választásunk,mert rengeteg pénzt veszítenénk, és sokra is lenne szükség ahoz hogy azonnal elköltözzünk. Megpróbátam erõsíteni a gazdagság, karrier, egészség részeket a lakásba, de ezzel csak további hiányoságokat találtam :( a hálónk a gazdagság területe, a fürdõ meg a karrier :( valahogy ki kell huznunk még egy pár hónapig!
Köszönöm a segitségét!
#1818 :: chaomarina, 2013-03-17 22:34:00
Kedves Nóra!

Szeretnénk minél hamarabb, minél jobb áron eladni lakásunkat. Mit tehetek ennek érdekében? Melyik területet kell ehhez erõsítenem, illetve hogyan és mivel? Köszönettel Marika
#1817 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-02-27 13:04:00
Ez a hozzászólás válasz #1816 sorszámú üzenetére, amit 2013-02-23 13:28:00-kor írt.
Kedves Relizabet,

elõször is kérdezzék meg a lakás tualjdonosát, hogy ha elõbb szeretnének kiköltözni folyamatos betegeskedés, anyagi veszteség, stb. miatt (legyenek õszinték), akkor abba beleegyezik-e például egy egyhavi felmondási idõvel. Lehet, hogy kellõen emberi és barátságos hozzáállást fognak tapasztalni, ha õszinték lesznek vele.

Másodsorban nem igen tudok sokat segíteni, mert a bejárati ajtóval kapcsolatos probléma olyan gond, amely - nyilván ebben az esetben - nem orvosolható.

Próbáljanak feltenni az ajtó fölé egy külsõ bágua tükröt (kereteset), hátha valamennyire csillapítja a negatív energiákat. Tartsák rendben a lakást, szellõztessenek, csináljanak tértisztítást, ne halmozzanak fel lomokat, felesleges tárgyakat. Égessenek gyertyát, füstölõt, ezek rendszereint - ha átmenetileg is - de sokat segítenek abban, hogy átvészelhetõ legyen a hátralévõ idõszak.

Szép napot
#1816 :: RElizabet, 2013-02-23 13:28:00
Kedves NóraI

Segítségét szeretném kérni! Lassan másfél éve bérelünk egy lakást! Amibe elsõre beleszerettünk az adottságai miatt, de lakva egyre rosszabbúl éreztük magunkat, és egyre több gond ért minket! Elöszõr nem tulajdonítottunk nagy jelentõséget a dolgoknak pusztán ugy gondoltuk feladatokat kaptunk amiket meg kell oldanunk. Majd tegnap este nem tudtam elaludni és olvasgatni kezdtem Feng Shui -os weboldalakat, és a könyveimet! Majd egy igen érdekes dologra bukkantam, ami nagyon felkavart, mert mi pont ezeken a dolgokon mentünk keresztûl :(
Férjem GUA száma 9, az enyém 3 így nagyoából azonos irányokat írják jónak, mint K, DK, É, D
Majd a Ny -i irányt írják az egyik legrosszabbnak, fölleg ha a bejárati ajtónk van
ott, így azt olvastam nagyo betegsség, halál, családi katasztrófa, anyagi csõd! Na most nekünk a bejárati ajtónk totálisan középen Ny felé helyezkedik, és az elmúlt másfél éve a gyerekek folyton taknyosak igaz hála égnek ez csak kis betegség, azonba volt ennél súlyossabb is a családban, és temetés is lett a vége! Az anyagi csõd pedig 3 -hónapja egyre erõsebben van jelen életünkben, ami még hihetettlenebb hisz mindkettõnknek jó szakmája van!
A férjemnek a DNY -it írják a legrosszabbnak! Ott pont a Nappalit emelik ki, és nekünk ott is van :( folyamatos kudarcok, családi problémák stb........ Ezek a hírek teljesen sokkoltak mert kellõképpen ezoterikusak vagyunk mindketten de ennyire nem gondoltuk volna hogy a feng Shui ennyire befolyásolna minket :( ilyen gyorsan és látványosan!!!

Szeretném a tanácsát kérni, hogy mit tudunk tenni. Elvileg még 6-hónapig nincs sok lehetõségünk költözködni! :( van -e valami lehetõség, egyébb praktika, amivel ellensúlyozni tudnánk ezeket a rossz irányokat! Hogy élhetöbbé tegyük a maradék 6-hónapot, illetve hogy pont az ellenkezõjét vonzzuk be, amíg a szerzõdésünk lejár!

Köszönettel
RElizabet
#1815 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-01-20 15:37:00
Ez a hozzászólás válasz #1814 sorszámú üzenetére, amit 2013-01-19 21:15:00-kor írt.
Kedves Ági,

az, hogy a bejáratok milyen irányba néznek, vagy mely területre esnek, önmagukban még nem mérvadóak.

Az energia áramlásának lassúsága, vagy gyorsasága lehet probléma forrása, de ezt látatlanban megállapítani nem lehetséges.

Szép napot,

Nóra
#1814 :: feheragi, 2013-01-19 21:15:00
Kedves Nóra!
Kertes házunkban átalakítást végeztünk és ennek következtében egy légtérbe került az elõtér, nappali és a konyha. A fõbejárat nyugatra, az udvari kijárat keletre esik így(véleményem szerint) az energiák (a jók is) szabadon áramlanak át a lakáson. Baj lehet-e ez és ha igen, mit lehet tenni?
Köszönöm a válaszát
Ági
#1813 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-01-15 09:08:00
Ez a hozzászólás válasz #1810 sorszámú üzenetére, amit 2013-01-14 10:33:00-kor írt.
Kedves Moonamoona,

az energetika akkor is létezik, él és mûködik, ha azt nem látjuk, nem érezzük.
Minden, amit a saját jóléted, környezeted szépítéséért teszel csakis hasznos lehet.
A sorrend - szerintem - ilyen értelemben teljesen mindegy, de azért betartanám a fokozatosság elvét, azaz elõször tisztítani, és csak utána építeni. Bár természetesen már a tisztítás is önmagában építés, mégis ezek különféle fokozatok, és nem kezdesz el egy szobát falanként kifesteni úgy, hogy az egyik oldalt már fested, de egy másikon még csak a vakolatot fogod holnap leverni, nem igaz?

Nóra