Kínai horoszkóp

Bíborcsillag horoszkóp - Rólad szól!

Fogantatási Naptár

Fogantatási horoszkóp

Rendezvényekre

Különleges jósdák, egyedi programok

Asztro-coach

Válaszd a jövőt! A sikerkulcs benned van!

Napi Tarot Üzenet

Minden napi Tarot

üzeneted - katt ide!

Vissza a témákhoz

Ezoterikus.hu válaszol...

#862 :: Nora, Föszerkesztö író, 2017-10-18 09:14:00
Ez a hozzászólás válasz #861 sorszámú üzenetére, amit 2017-10-05 10:22:00-kor írt.
Kedves heli!

Teljeskörű elemzéshez keress fel személyes konzultáció keretében:
+36 70 311 6125

Szép napot!

Nóra
#861 :: Heli26, 2017-10-05 10:22:00
Szia Nóra!

Szeretném megkérdezni, hogyan alakul a vállalkozásunk.
köszönöm

üdv.heli
#860 :: Nora, Föszerkesztö író, 2016-12-08 06:46:00
Megjelent KRISTÁLYHARMONIZÁCIÓ című könyvem.
Beszerezhető a könyvesboltokban vagy a reggeli.hu webáruházban.

Kérdezzetek a könyvről, a tartalmáról.

Üdv,

Nóra
#859 :: Nora, Föszerkesztö író, 2015-05-28 07:42:00
Ez a hozzászólás válasz #857 sorszámú üzenetére, amit 2014-10-28 06:11:00-kor írt.
Kedves FPWolf!

Van itt egy kis gond a leírásban...
Méghozzá az, hogy a hematit (vörösvasérc) VALÓBAN vastartalmú ásvány, de MÉG VÉLETLENÜL SEM "MÁGNESEZHETŐ" - már, ha ugyanarra a fizikai folyamatra gondolunk.

Ha az Ön gyűrűje mágnesezhető volt (azaz a mágnes vonzotta), akkor az NEM hematit volt, hanem hemetine.

A hematit és a hemetine NEM ugyanaz!

Az 1950-es években az USA-ban hematitutánzatot készítettek szinterelt, sajtolt vasoxidból. Az utánzatot hemetine néven hozták forgalomba. Könnyű megkülönböztetni, mert a hamisítványt a mágnes vonzza, míg a hematitot nem. Fizikai tulajdonságai is mások: a hemetine sűrűsége és keménysége kisebb a hematiténál.

Még egy apróság: a hematit kizárólag IZZITÁS után válik valamennyire "mágnesezhetővé", de a részletekről már inkább egy fizikust kellene megkérdezni.

Illetve van még egy tippem, hogy össze lett keverve a magnetittel.

Továbbá szívesen meghallgatnék másokat a témában, mert az én birtokomban a fenti ismeretek vannak, ha valaki más i hozzá tudna szólni, annak örülnék.

Az, hogy miért "robbant" szét nem tudhatom, nem feltétlenül vinnék bele kényszeresen spirituális okot.

Szép napot!

Nóra
#858 :: Nora, Föszerkesztö író, 2015-05-28 07:30:00
Ez a hozzászólás válasz #856 sorszámú üzenetére, amit 2014-10-25 10:04:00-kor írt.
Kedves cofi!

Nincs olyan egyértelmű szabály, ami arról szólna, hova KELL elhelyezni egy kristályt.
Szerény meggyőződésem szerint, ott van jó helyük, ahová ösztönösen kívánkoznak. Ahol kellemes a szemünknek, az érzékeinknek.

Nóra
#857 :: FPWolf, 2014-10-28 06:11:00
Üdvözlet,
A napokba egy nagyon érdekes dolog történt velem.
Előzményként annyit, hogy nemrég (1 hónapja) tértem vissza a kövek segítségéhez egy gyógyítóköves meditáció hatására.Van egy hematit gyűrűm, melyet az "előírtak" szerint kiürítettem, tisztítottam és feltöltöttem, mielőtt újra felvettem volna.Ez a gyűrű a mai nap már 4 darabban van, egyszerűen szó szerint lerobbant az ujjamról.4 darabra szakadt szét 2 nagyobb, de egyforma és 2 kisebb, de szintén egyforma részre.Tud nekem segíteni valaki, hogy ez mire utalhat?Illetve szeretném visszaadni a földnek a követ, de nem tudom mit kell tennem vele.Érdekesség, hogy a hematit, mint tudjuk mágnesezhető(nagy a vastartalma) és épp 4 darabra robbant, mint a 4 égtáj......
Előre is köszönöm a válaszokat!! FPWolf
#856 :: cofi76, 2014-10-25 10:04:00
Nagyon örülök, hogy végre találtam egy olyan fórumot, ahol sok kérdésemre választ kaphatok. Először is szeretném kérdezni, hogy van egy mohaachát és egy tigrisszem marokkövem. Ezeket szeretném elhelyezni a lakás olyan részére, ahol pozitívan hatnak az életünkre. Nem tudom hova kell helyezni. A rózsakvarcot a délnyugati sarokba helyeztem, aminek jótékony hatását folyamatosan érezzük. Köszönöm előre is a segítséget!cofi76
#855 :: mkristen, 2014-08-10 23:14:00
Ez a hozzászólás válasz #853 sorszámú üzenetére, amit 2014-08-10 09:54:00-kor írt.
Kedves Nóra!
Köszönöm a gyors és kielégítõ választ! :) Sajnos semmilyen téren nem foglalkoztam még ezotériával, és nehéz helyzetben vagyok, mert mindenki mást mondott, ráadásul még ez a hölgy is. :(
Örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, és sikerült értelmes választ kapnom. :) Köszönöm még egyszer a segítséget! További szép estét kívánok! :)
#854 :: , 2014-08-10 23:09:00
Köszönöm szépen az eddigi választ. :) Üdv: K.
#853 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-08-10 09:54:00
Ez a hozzászólás válasz #850 sorszámú üzenetére, amit 2014-08-09 09:45:00-kor írt.
Kedves mkristen!

Ha a hölgy ezt mondja, akkor legyen úgy.
Az én ismereteim alapján ennek a kristálynak nem "sötétedő" a molekuláris szerkezete. A kvarcok tipikusan ilyenek, a rodonit nem. A rodonit mangán-szilikát, fekete mangán-oxiddal hálózva. Ha csiszolt, akkor nem lehet (elvileg) érdes.
Ráadásul finomékszerek készítésére igen ritkán alkalmazzák, ugyanis nagyon szívós kő, megmunkálása kifejezetten nehéz.

Szép estét!
#852 :: , 2014-08-10 15:58:00
#851 :: , 2014-08-10 01:03:00
#850 :: mkristen, 2014-08-09 09:45:00
Kedves Nóra!
A nyaklánc 6 db kőből áll, ilyen háromszög szerűen van elosztva rajta, és közötte ezüst hatású damil szerű lánc van, a kapocs mellett pedig egy biléta rovásírással rajta, valamint volt hozzá 2 fülbevaló, amit még nem vettem fel. A csomagolásán ez áll: ...
Az egymás alatt elhelyezkedő 2 kő besötétedett, már szinte padlizsán színű és van rajtuk egy fekete folt, ami kicsit érdesebb. A vele szemben levő kő megmaradt ugyan olyan színűnek mint előtte, valamint a többin voltak fekete foltok, de tegnap kitettem 2 órát a holdfényre és most ilyen szürkések lettek a foltok. A kövek viszont nem nyerték vissza a színüket.
Megkérdeztem a hölgyet, akitől vettem, hogy ez miért lehet, valami baj van-e, de azt válaszolta, hogy akkor nagyon jól választottam, ez a kő hozzám illik, és azért sötétedett be, mert már kifejti a hatását, valamint azt, hogy nem is fog kivilágosodni.
Szerintem nem volt erős fénynek kitéve, mert nem tartózkodtam a napon. Remélem ez elegendő információ. :)
#849 :: , 2014-08-09 18:36:00
#845 :: , 2014-08-09 16:50:00
Sziasztok! Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni, ami nagyon megijesztett.

2 napja kaptam egy Rodonit nyakláncot, és elkezdtek a kövek sötétedni. 2 már teljesen sötét rajta, napról napra sötétebb, a többi is elkezdett sötétedni, de azokon még fekete foltok is megjelentek. Ez mit jelent, miért van ez? :( Úgy hallottam, hogy más nem érhet hozzá, de nekem 2 ember is hozzá nyúlt. Ehhez van köze? Vagy miattam van? :(
Mit tudok csinálni vele?
Elõre is köszönöm a válaszokat! Üdv: K.
#844 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-08-09 03:14:00
Ez a hozzászólás válasz #841 sorszámú üzenetére, amit 2014-08-08 23:35:00-kor írt.
Kedves mkristen!

Ez amolyan kis golyókból álló nyaklánc? Ha igen, egyszerűen - és 99%-os valószínűséggel - nem kristály, nem rodonit. Sok hasonló kérdést kapok. Például a sárgás / barnás színű, borostyán nyak- és karláncnak árult darabok szinte kivétel nélkül műanyagok.

Feltételezve azt, hogy ez tényleg rodonit, egyszerűen nehéz elhinni, amit mondasz. Egy kő nem változtatja meg a színét órák, egy-két nap alatt.
Ugyanakkor persze nem lehetetlen, mert bizonyos kristályszerkezetek melegre vagy nedvesség hatására képesek színt változtatni, de a rodonit - tudtommal - nem ilyen. A topáz egyébként pont ilyen típusú molekuláris szerkezettel rendelkezik.

Esetleg ki volt téve ez idő alatt erős (nap)sugárzásnak? Az ametiszt, a füstös kvarc, a celesztit, a rózsakvarc nem bírják ezt a környezeti hatást.

Próbáld meg Reiki-vel gyógyítani a követ, szeresd kicsit. Ha visszaadja a színét, jó helye van nálad. Ha nem, akkor el kell búcsúzni tőle.

Szép napot,

Nóra
#843 :: , 2014-08-09 11:47:00

2 napja kaptam egy Rodonit nyakláncot, és elkezdtek a kövek sötétedni. 2 már teljesen sötét rajta, napról napra sötétebb, a többi is elkezdett sötétedni, de azokon még fekete foltok is megjelentek. Ez mit jelent, miért van ez? :( Úgy hallottam, hogy más nem érhet hozzá, de nekem 2 ember is hozzá nyúlt. Ehhez van köze? Vagy miattam van? :(
Mit tudok csinálni vele?
#842 :: , 2014-08-09 08:48:00

Mit tudok csinálni vele?
#841 :: mkristen, 2014-08-08 23:35:00

Mit tudok csinálni vele?
#840 :: Nora, Föszerkesztö író, 2014-01-17 01:55:00
Ez a hozzászólás válasz #839 sorszámú üzenetére, amit 2013-10-08 21:07:00-kor írt.
Kedves Lea,

nem, nem helyettesíthető a két kő.
A howlitnak nincs birtokában a magnézium felszívódás elősegítésének tulajdonsága. A magnezit pedig ugyan gyorsítja az anyagcserét, de nem salaktalanít, mint a howlit.

Szép napot!
#839 :: Lea912, 2013-10-08 21:07:00
Kedves Gyöngyi!
A kérdésem az, hogy a magnezit és a howlit mennyire hasonló vagy különbözik. Ha például nem kapok magnezitet akkor a howlit is jó? (fogyás, méregtelenítés és magnézium pótlásra kell)
Köszönöm
Lea
#838 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-08-27 01:35:00
Ez a hozzászólás válasz #837 sorszámú üzenetére, amit 2013-08-27 01:16:00-kor írt.
A linket kivettem az üzenetből, mert ez itt nem a reklám helye.

A holdkő leírása azon az oldalon óvatosan fogalmazva is kevés, és leginkább marketing szempontú, csak arra törekszik, hogy a három jelző ismeretében a terméket eladhatóvá tegye.

A holdkő ősidők óta a meddő nők segítője, számtalan legenda terjed arról, hogy valaki évekig nem, holdkő birtokában pedig hirtelen teherbe esik.

Kiváló hatással van a menstruációs zavarokra, korosabb hölgyek esetében a változó kor nagyszerű segítője, csökkenti a klimaxos panaszokat.

Mindenképpen feminin jellegű kő, de én már ajánlottam hímneműnek is, amikor az anyával való problémára keresett valamilyen kristály segítőt.

- segíti a tobozmirigy működését
- egyensúlyba hozza a hormonháztartást
- javítja a petefészek működést
- növeli a termékenységet
- megelőzhető vele a csontritkulás
- a különböző (és leginkább láb)dagadások jól orvosolhatóak vele

Való igaz, hogy Teliholdkor, de Újholdkor is (!) érdemes letenni, mert túlságosan izgatottá teszi viselőjét.

Röviden ennyi. Szép napot,

Nóra

#837 :: aminyuszi1989, 2013-08-27 01:16:00
Sziasztok! Láttam hogy lehet kérdezni itt a fórumon, így feltennék itt egy kérdést. A barátn?mnek szeretnék venni egy holdk? fülbevalót, olyat amilyet az alábbi elérhet?ségen lehet látni, err?l azt kérdezném hogy valóban tényleg olyan hatást okoz e mint amilyet írnak róla? Azaz kiegyensúlyozottságot ad a hordozójának?
#835 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-05-20 08:39:00
Ez a hozzászólás válasz #832 sorszámú üzenetére, amit 2013-03-02 12:55:00-kor írt.
Kedves Mária!

Ajánlom a hegyikristályt, illetve ha Feng Shui témakörben picit járatos vagy, akkor a Karrier területére gömb és ceruza alakú szivárványkristályokat.

Ezek biztosan segítenek.

Szép napot,

Nóra
#834 :: Nora, Föszerkesztö író, 2013-05-20 08:31:00
Ez a hozzászólás válasz #833 sorszámú üzenetére, amit 2013-05-18 05:12:00-kor írt.
Kedves Ciklámen!

Én válaszolok, mert Gyöngyi egy ideje nem foglalkozik a fórummal.

Természetesen lehet használni az ásványokat. A tisztitásukkal kapcsolatban sok tévhit kering. Az ásványok öntisztító funkcióval rendelkeznek, de természetesen néha nem árt folyóvíz alá tenni, homokban (esetleg sós homokban) megforgatni, forrásvízben tartani, - leginkább a jó érzés miatt. Az ásványok nem bántanak, tehát bátran lehet használni az után is, hogy másvalaki már a saját javára fordította tudásukat.

Szép napot,

Nóra
#833 :: Ciklámen, 2013-05-18 05:12:00
Kedves Gyöngyi!
Örökölt ásványokat alapos tisztítás után fel lehet használni saját célra? Az elhunyt intenzíven használta õket betegségére.
Válaszodat köszönöm!
#832 :: nymaria47, 2013-03-02 12:55:00
Kedves Gyöngyi!
Mária vagyok (47.10.29.). A fiam munkahelyén már évek óta nincs fizetésemelés szeretnélek megkérdezni, hogy milyen ásványokat ajánlasz a fiamnak (Ferenc 72.02.15.) a karrier erõsítésére mert most kapott egy mellékállásra ajánlatot, de úgy látom már mindenben kételkedik.
Válaszodat elõre is köszönöm: Mária
#831 :: peridot, 2013-02-20 19:55:00
Kedves Gyöngyi!

Szeretnék ásványból nyakláncot fûzni. Kérdésem az volna, hogy a halak és az ikrek, továbbá a szûz és a mérleg jegyben szülöttek számára milyen ásványok, féldrágakövek ajánlottak? Lehet több különbözõ fajta követ egy láncra fûzni?
Nagyon köszönöm a választ elõre is!
#830 :: Melinda1971, 2012-11-09 13:47:00
Kedves Gyöngyi!

Az lenne a kérdésem hogy a az 1 kg és 2 kg-os csiszolatlan rózsakvarcomat, tiszta eredeti tengersós vízben mostam át, áztatni nem áztattam, károsodott-e ezzel?

Elõre is köszönöm!
#829 :: jarkacica, 2012-09-15 22:17:00
Kedves Gyongyi!
Nagyon orulnek ha tudna nekem segiteni. Jarmila a nevem es 08.02.1985 ben szulettem. Szeretnek sajat reszre egy szerencsehozo es vedelmezo kovet egyben, ha ez lehetseges.
koszonom valaszat
Jarka
#828 :: klaudijja, 2012-07-27 21:56:00
Szijja. Nekem van egy chakra karkötõm és szeretnék errõl bõvebb tájékoztatást kapni. Hogy miben is segít ez nekem pontosan. stb. És szeretnélek megkérdezni, hogy milyen követ ajánlassz nekem amit mondjuk fülbevalóként kiegészítés gyanánt hordhatok. Nyilas vagyok. (1991 12 04) És szeretnélek megkérdezni arról is h milyen idõközönként kell tisztítani és hogy hogyan. Köszönöm elõre is.
#827 :: Boga1, 2012-07-02 11:37:00
Kedves Gyöngyi!
Van egy nagyon szép gyöngy és ásványból készült karkötõm.Szeretnék magam is késziteni ilyet.Hol szerezhetem be a hozzávalókat ,Szigetszentmiklóson lakom.
Válaszát köszönöm.
Boga1
#826 :: Angyal0519, 2012-04-13 15:05:00
Szia Kedves Gyöngyi,

Az lenne a kérdésem,hogy a kagyló, egészen pontosan(pávakagyló) rendelkezik e valamilyen gyógyító tulajdonsággal?Nemrég újrafûztem a régóta meglévõ kagyló karkötõmet.Gyönyõrû sárgás fehér színû, selymesen megcsillanó külsõvel.Napok óta le sem veszem, benne is alszom Nem találok az esetleges l semmit.
Köszönöm
Kriszta
#825 :: kildi.77, 2012-01-31 20:15:00
Ez a hozzászólás válasz #824 sorszámú üzenetére, amit 2012-01-30 19:42:00-kor írt.
Kedves Gyöngyi!

Köszönöm válaszát.
Azt hiszem sárga holdkõ a neve( pontosan nem tudom).
Milyen okai lehetnek? Érdemes utána járni?
Elõre is köszönöm.
Ildikó
#824 :: Gyöngyi, 2012-01-30 19:42:00
Ez a hozzászólás válasz #822 sorszámú üzenetére, amit 2012-01-29 08:42:00-kor írt.
Kedves Ildikó!

Temesse el ezt az ásványt, és válasszon magának személyesen egy másikat! Sok oka lehet miért épp ez a csakra köve esett le, én is kíváncsi lennék melyik csakráról van szó.
Ne keseredjen el, ha Önnek kedves embertõl kapta! Ennek nincs jelentõsége! Õ már megtette a maga dolgát. A cél mûködni fog továbbra is, de most Önön a sor!

Üdvözlettel:

Gyöngyi
#823 :: Gyöngyi, 2012-01-30 19:41:00
Ez a hozzászólás válasz #821 sorszámú üzenetére, amit 2012-01-16 10:17:00-kor írt.
Kedves Melinda!

Ajánlom a Sonja Heider: Gyógyító kövek könyve címû szakirodalmat, talán az egyetlen, mely jelzi mely kövek az „érzékenyek” és hogyan kezeljük õket.
A reiki –rõl „csak” érintõleges tudásom van, nem mélyedtem el az ezoterika ezen szeletében, így kérdésedre sem tudok határozott választ adni. „Hogyan, meddig, mikor?” reikivel.
Igyekszem mindenki által kivitelezhetõ és hasznosítható ürítés-töltés tanácsokat adni. Ha gondolod, hogy egyedi kérdésed is van, melyet nem szeretnél a nyilvánosságra hozni, add meg az e-mail címedet és bejelentkezem.

Szép napokat kívánva, üdvözlettel:

Gyöngyi
#822 :: kildi.77, 2012-01-29 08:42:00
Kedves Gyöngyi!
Segítséget szeretnék kérni.
Nemrég kaptam 7 ásványt( csakráknak megfelelõen), sajnos tegnap az egyik leesett és lepattant belõle egy darab. Olvastam, hogy el kell temetni a földbe, mert elvégezte feladatát és nincs már rá szükség. De én azért kaptam ezeket az ásványokat, hogy a csakrákat harmonizálja és energiával töltsön fel. Mit tegyek?
Elõre is köszönöm válaszát.
Ildikó
#821 :: Pmelinda, 2012-01-16 10:17:00
Ez a hozzászólás válasz #820 sorszámú üzenetére, amit 2012-01-11 20:34:00-kor írt.
Kedves Gyöngyi!
Köszönöm a választ. Sokat segítettél. Még azért van nyitva maradt kérdésem. Pl. Honnan tudom, hogy melyik ásványt milyen technikával tisztithatok és tölthetek fel, mert ezt általában nem nagyon szokták írni az ásványismertetõkben. Igazából csak 1-1 ásványról tudom, hogy nem szabad nagyon napra tenni. pl. az ametiszt és a rózsakvarc. De melyik ásványt lehet csak holdnál tölteni, melyiket lehet teljesen csak a napnál tölteni, melyik ásványt nem lehet teljesen kitisztítani vizzel, mindegyiket fel lehet-e tölteni reikivel... és ha igen, akkor meddig kell kb. energetizálni. Tudom, hogy ide nem lehet mindent beírni, de biztosan valahol utána lehetne ezeknek nézni? Ha kell, akkor megadok email címet. Köszönöm a segítségedet. Melinda
#820 :: Gyöngyi, 2012-01-11 20:34:00
Ez a hozzászólás válasz #819 sorszámú üzenetére, amit 2012-01-04 09:26:00-kor írt.
Kedves Melinda!

Köszönöm az Új Évi jó kívánságokat, én is egészségben, örömökben, sikerekben gazdag, áldott Új Évet kívánok Neked!
A sót és só-lámpás tisztítást közvetetten ajánlom. Tehát az ásványt egy üvegedénybe téve tedd ki ennek a hatásnak. A Hold minden fázisában hatással van az ásványokra, mint ahogy Ránk is. Nem kell megvárni a Hold töltét, bármikor használhatod erejét.
Vannak ásványok, melyek inkább a Nap energiájánál tudnak teljesen feltöltõdni, ezeket inkább a teljes feltöltés érdekében inkább ott töltsd. ( Ne zavarjon, hogy Te nem látod a Napot!). A hûtõszekrényt és minden más elektronikus eszközt felejts el!
Az ásványok minden Kozmikus erõbõl töltekeznek, akár tomboló nyár van, akár dermesztõ tél, hó, esõ, szél tombol. Nem a hõmérséklet a fontos!
A hegyi kristály valóban nagy segítséget nyújt, azoknál az ásványoknál, melyek vízzel nem tisztíthatóak, tölthetõek. Azt, hogy le lehet zárni õket úgy, hogy csak a „ jó” energiát engedjék ki, „újításnak jó szövegnek tartom”, azonban az állítója vajmi kevés ismerettel rendelkezik az ásványok tulajdonságairól.

Szép napokat kívánva, üdvözlettel:

Gyöngyi
#819 :: Pmelinda, 2012-01-04 09:26:00
Kedves Gyöngyi!
Elõszõr is Boldog Új évet kívánok.
Már régóta használok ásványokat és a tisztításukat általában vizet folyatva rájuk, vagy sólámpán (1 éjszakán keresztül) oldom meg. A feltöltésüket pedig reikivel vagy holdtöltekor kihelyezve a holdfénybe végzem.
Ezzel kapcsolatos kérdésem: Ha hideg van, akkor is jó a hold fénye ? (Pl a hûtõszekrénybe helyezett kö kiürül) Vagy pl. ha nem látom a holdat onnan, ahová kiteszem, akkor is hat rá?
A másik kérdésem: van hegyikristály csúcsom, amirõl azt olvastam hogy fel lehet vele tölteni ásványokat és le lehet zárni úgy, hogy ne vegyen fel más energiát, csak a feltöltöttet sugározza. Ez lehetséges? Ha igen, akkor hogyan kell ezt elvégezni?
Elõre is köszönöm!
Melinda