Rendezvényekre kell egy jósda!
Csupán néhány programötlet a 200-ból:
- Asztrológus (nyugati, keleti)
- Ókori görög jósdák
- Kártyajóslás, sorselemzés, ingázás
- Kávézacc és teafű jóslás
- Kristály jósda, asztro kerék
- Ólomöntés, viaszöntés
- Számmisztika, számjósda, névelemzés
- Tenyérjóslás, kelta fajósda
Ismerje meg további ötleteinket! Családi nap, céges rendezvények, privát partyk, bálok? 17 évnyi tapasztalat, megújuló ötletek, ingyenes dekoráció!
Holdnaptár
Ezo tippek
Loszár - ezt a nevet viseli az új esztendő eljövetelének pillanata. Tibetben az újévet mindig tradicionális formában ünneplik, mivel ez a nap az esztendő legfontosabb napja is számukra.
2019-ben február 4-én és 5-én
Európa: február 4. Ázsia: február 5.
A tibeti újév története
Egy monda szerint élt valaha egy nő, aki a Hold mozgását alapul véve oktatta az időszámítást, s a tibetiek ezért élnek a Holdkalendárium alapján. Ezt a nőt Belmának hívták. Az idő megértésével a tibetiek az újév indulását is ünnepelni kezdték, először egy barackfa feldíszítésével, később az újév napján kezdték a földművelést, öntözést, hidak építését, ércek olvasztását is.
A tibeti újév ünneplése
Elbúcsúztatják az óévet, s köszöntik az újat. Milarepa cog szertartással megtisztítják a hátramaradt negatív energiákat, majd jó kívánságokat fogalmaznak meg, hogy a következő év világi és dharmikus érdemekben bővelkedjen. Az újévet az óév utolsó napján kezdik ünnepelni és folytatják az újesztendő első napján, szoros családi körben tipikus tibeti ételeket fogyasztanak.
Az újév tipikus étkei
A „Guthuk”, egy különleges levesféle, finom hozzávalókkal, mely meghozza az újévi szerencsét, emellett tradicionális újév köszöntő fogások a tibeti burgonyás curry (Xiangzhai), a rizs- és burgonyafőzelék (Droma), az édes sáfrányos rizs (Dresi).
A tibeti újév
A tibetiek örömmel és imádsággal várják az újesztendőt, ekkor korán kelnek fel, fürdőt vesznek, új ruhába bújnak és áldozatot mutatnak be, emellett meglátogatják az idősebb családtagokat, hogy együtt várják az új esztendőt.